Расширенный поиск
Стоимость (USD)
 

Реєстрація за місцем проживання для нас привілей і одночасно обов'язок

Будівельний бум, що закінчився не дуже давно, увів моду на заміські будинки, у тому числі в коттеджных селищах, пише "Сьогодні". У столиці це було зв'язано ще й з тим, що вона була не в силах "розселити" всіх громадян, які бажали в ній працювати. Потім масове "втеча" за місто призупинилося. А люди, які виїхали, залишилися один на один з безліччю проблем. Одну з них незабаром можуть вирішити наші законодавці. У парламенті лежить законопроект, що дозволить реєструватися в заміському котеджі, на дачі й навіть у садовому будиночку, що перебуває на ділянці для ведення фермерської діяльності. Днями він був схвалений комітетом Верховної Ради з питань правової політики.

Покупка квартири через кооператив

КОМУ ЦЕ ПОТРІБНО

Зараз, як правило, у будиночку коттеджного містечка або на заміській дачі неможливо офіційно зареєструватися (тобто "прописатися"). "Те офіційної назви вулиці там ні, те тип житла не попадає під законне визначення "житловий будинок", - пояснює юрист ВОО "Захист прав споживачів" Алла Райковская. - Через це всі люди, що постійно живуть за містом, не можуть обслуговуватися в поліклініках, одержувати пенсії, голосувати, одержати кредит, піти в школу й так далі, тому що не можуть прописатися в такому будиночку - тобто не можуть реалізувати масу своїх прав. І це проблема, адже коттеджные городки зараз популярні, багато хто з них мають свою інфраструктуру".

"Необхідність таких змін пов'язана з гармонізацією українського законодавства із законами ЄС, зокрема , із правом волі пересування й вільного вибору місця проживання", - говорить генеральний директор юркомпании "Правова гільдія "Викториал" Віктор Мороз. - Справа в тому, що багато наших співгромадян проживають саме на дачах і в садових будинках. І хочуть бути зареєстровані саме там". З огляду на важливість питання, можна припустити, що даний законопроект одержить схвалення в парламенті.

У ЧОМУ КОРИСТЬ

1. "Із внесенням змін у закон можна буде виключити фіктивну прописку, і людина зможе зареєструватися по фактичному місцю проживання", - говорить Ольга Ускова. А виходить, одержувати там пенсію, субсидію, кредит, голосувати, оформити дітей у школу. Вдобавок там можна буде расчитывать на державну безкоштовну медичну допомогу, допомогу по догляду за дитиною й інші соцвыплаты.

2. У тім, що різні контори будуть знати, де вас шукати, є й інші переваги. Якщо ви не порушуєте закон, вам важливо вчасно одержувати, приміром , повідомлення від податкової або банку-кредитора, щоб не "заробити" штраф за прострочення виплат. "Схоже, даний закон покликаний дати можливість відслідковувати місцезнаходження громадян у даний сучасний момент", - уважає юрист Всеукраїнського адвокатського об'єднання "Альянс" Володимир Шабельник.

3. Новий закон торкнеться не тільки дачників. Він фактично дозволить здійснити реєстрацію навіть у знімних приміщеннях, включаючи готелю, притулки, будинку старих. "Однак не варто занадто обнадіюватися: без детального врегулювання процедури реєстрації на підзаконному рівні такі зміни з "мертвими", - відзначає Ольга Ускова. - Так, по сьогодні для реєстрації в житло необхідна згода власника, що може істотно утруднити цю процедуру, приміром , у готелях і притулках".

4. Спочатку нововведення може "спокушати" і на зловживання. "Людина зможе, приміром , прописатися в котеджі й ніколи там не з'являтися, щоб не знайшли по місцю реєстрації, - припускає Алла Райковская. - Дозвіл реєстрації на дачі - це можливість взяти кредит і спробувати ухилитися від його повернення, а також ховатися від сплати аліментів або військкомату. Точно так само, як якби людина була зареєстрована у квартирі, а ховався в іншім місці". Але не варто занадто обнадіюватися - перемінивши прописку, правопорушник не викупає провини й не припиняє своє існування. "Природно, якесь час можна ховатися, але в результаті це приведе до більше суворого покарання", - попереджає Віктор Мороз.

Як зробити "доступне" житло - доступним

РЕЄСТРАЦІЯ: ЯКІ ПРАВА ВОНА ДАЄ

Реєстрація за місцем проживання для нас привілей і одночасно обов'язок. "Без реєстрації ви не зможете оформити пенсію й соцпомощь, вам ніхто не дасть кредит, не візьмуть на нормальну роботу, не дадуть товар напрокат, не нададуть безкоштовну медичну допомогу й т.д.", - пояснює Алла Райковская. Більше того, без реєстрації ви не одержите документи з податкової або суду.

"Людина може й не знати, що, наприклад, вона неправильно сплатив податок з доходів физлиц, а податкова доначислила суму, плюс пеню за несвоєчасну оплату, - попереджає Ольга Ускова. - Так само проблематично бути в курсі судових позовів з можливою вашою участю. Тому що відповідно до закону, якщо місцезнаходження відповідача невідомо, його виклик здійснюється через публікацію в місцевій пресі. Не думаю, що кожний з нас періодично перевіряє місцеві ЗМІ. Дотого ж, буде проблематично одержати закордонний паспорт і здати на права, тому що скрізь необхідно буде вказати своє місце реєстрації".

А про обов'язок прописатися за місцем проживання нагадує штраф за відсутність реєстрації. "Згідно ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення громадяни зобов'язані прописуватися по новому місцю проживання протягом 10 днів після зняття з попереднього місця реєстрації, а у випадку відсутності реєстрації сплатити штраф у розмірі від 17 до 51 гривни", - говорить Віктор Мороз.

Однак важливо знати, що медична допомога можна одержати й не по місцю прописки. "Для цього потрібно написати лист на ім'я головного лікаря закладу із проханням поставити вас на облік, посилаючись при цьому на ст. 38 ЗУ "Основи законодавства України про захист здоров'я", що чітко говорить про те, що громадяни України мають право на одержання медичної допомоги в будь-якому державному медучреждении", - говорить Ольга Ускова.

ДЕ ПІДСТУП

Незважаючи на "плюси" проекту, він може послужити погану службу власникам великої кількості квадратних метрів. "Даний закон може бути "підготовкою" до введення податку на нерухомість, адже у випадку його прийняття навіть проста будівля може бути визнана житлом з усіма наслідками для платника податків", - уважає начальник відділу судового врегулювання корпорації UBG Ольга Ускова. Справа в тому, що закон, що вступає в силу, про податок на нерухомість дозволяє не платити такий збір за один дачний будиночок. Якщо ж дачу дорівняють до звичайної нерухомості, вона потрапить під дію податку так само, як і звичайна квартира.
Автор UBR
20.06.2012
Просмотров: 1797

Разделы

Реклама на сайте

Информация

Фото-объявления

Насос водяной,  помпа двигателя WD-615Куплю станки металлообрабатывающие Б/УЦифровой мир электроники - Digital WorldМусорные контейнеры и баки для мусора, изготовление и доставка по УкраинеРабота в такси ОдессаГидроизоляция пруда,  водоема в ДнепреПродам водку и коньяк,  отличного качества (40% алк. )  не дорого.Щенки сенбернараБуріння Київ та областьРотационная борона мотыга (борона-мотыга ротационная)  МБР 6

Новости

Российский президент задался вопросом о подписании договора на транзит газа с Украиной.

Прямые поставки российского газа обошлись бы Киеву вдвое дешевле, чем Украина закупает сейчас. Об этом в субботу, 27 апреля, на пресс-конференции в Пекине заявил президент РФ Владимир Путин.
 

Курс падає: що відбувається на межбанке

Понеділок на валютному ринку пройшов досить активно і з істотним позитивом для гривень.
 

В Украине заблокирована платежная система Webmoney. Что делать?

Как уже стало известно на момент 24 мая 2018 года решением СНБО Украины постановлено о запрете деятельности крупнейшей платежной системы WebMoney в Украине, а также с дальнейшей блокировкой доступа к ресурсам WebMoney пользователям со стороны провайдеров интернет-услуг.
 

Всего 10637 объявлений
Из них 25 объявлений на стадии модерации
Сегодня ничего не было добавлено
Вчера - 10


грунтовка шпатлевка эмаль краска итальянские двери рими кухни эльт эдель сахар оптом гост запчасти зетор печать наклеек дешевая зубом борона

Объявления партнеров

Vip объявления


Игрушечная коляска-трансформер для кукол Adbor Mini Ring, салатовая, горошек на черном

Игрушечная коляска-трансформер для кукол Adbor Mini Ring,  салатовая,  горошек на черном

Детская игрушечная коляска-трансформер для кукол Adbor Mini Ring по своему дизайну является полно...
 

Коляска детская Kajtex Tramonto. 2 в 1 б/у

Коляска детская Kajtex Tramonto.  2 в 1 б/у

Коляска под классику, на современный лад. В хорошем состоянии. Подойдет для девочки и мальч...
 

Пополнение телефона бесплатно

Операторы мобильных сетей постоянно подымают цены на свои услуги. И это ощутимо бьет по нашему...
 

Сдам квартиру в жилом районе

Сдам квартиру в жилом районе

На сайте http: //realty-world. su Вы бесплатно можете разместить объявление о продаже или аренд...
 

Программатор предназначен для обнуления чипов картриджей цветных струйных принтеров EPSON Stylus

Программатор предназначен для обнуления чипов картриджей цветных струйных принтеров EPSON Stylus

Программатор предназначен для обнуления чипов картриджей цветных струйных принтеров EPSON Stylus ...
 

Обзор хостинга для сайтов

Обзор хостинга для сайтов

Давно известный факт, что для размещения сайта в сети Интернет необходим хостинг. Хостинг-про...
 

Услуги таможенного оформления

Услуги таможенного оформления

Наша фирма имеет значительный опыт в сфере внешне экономической деятельности, готова предложить В...
 

Погода в Украине